Volkswagen Crafter

Volkswagen Crafter je největší dodávka od Volkswagenu s hmotností od 3 do 5 tun. Crafter je vyráběn od roku 2006 a nahradil předchozí řadu dodávek Volkswagen LT. V kódovém označení se nazývá také Volkswagen LT 3.

Aktuální druhá řada Crafterů je postavena na základech Mercedesu Sprinter s pohonem od Volkswagenu. Oba vozy jsou si velmi podobné, rozdíly jsou hlavně v motorech. Crafter má motor vepředu a poháněna zadní kola.

Nabídka ojetých vozů Volkswagen Crafter

Technické parametry

Volkswagen Crafter je vyráběn s přeplňovanými dieselovými motory s filtrem pevných částic. Čtyřválcové motory mají objem 2 litry, pětiválcové pak 2,5 litru. Oba motory jsou řadové. Převodovka je vždy šestistupňová. Výkonově tyto motory poskytují 65-120 kW.

Existují tři varianty rozvorů: 3,25-4,33 metru. Na nich pak je karoserie, která má délku až 7,35 metru a v případě skříňového provedení poskytuje až 17 m3 prostoru pro náklad.

Užitečná hmotnost se pohybuje od 1,4 do 3 tun, v závislosti na velikosti a kategorii. Craftery jsou totiž řazeny jak do kategorie B do 3,5 tuny, tak do kategorie C. Některé jsou pak z vyšší třídy poníženy do nižší třídy a mají užitečné zatížení menší.

Dobrý přístup do nákladového prostoru nabízejí zadní dveře otevíratelné až o 270°. Boční posuvné dveře pak jsou až 1,3 m široké. Do skříňového provedení se vejde až 5 europalet v závislosti na velikosti.

Typy nástaveb

Crafter můžete koupit v různém provedení. Pro přepravu nákladu slouží klasický skříňový vůz. V provedení MAXI XL je na obrázku níže.

Volkswagen Crafter skříňový v provedení MAXI XL

Crafter Kombi nabízí variabilitu pro přepravu nákladu i cestujících. Sedačky jsou vyjmutelné, můžete si tedy vůz přizpůsobit podle vašich požadavků. Existují i Craftery v provedení minibus pro 20 lidí.

Crafter valník nabízí místo až pro 7 lidí a 2,8 tuny nákladu. Valník má rozměry až 4,3 metru a vejdou se na něj až 2 europalety i s dodatečným nákladem. Na obrázku je valník s hydraulickou rukou.

Volkswagen Crafter valník s hydraulickou rukou

Crafter je velmi variabilní a na jeho podvozek se dá postavit mnoho různých nástaveb. Například jako skříň s hydraulickým čelem.

Volkswagen Crafter skříňový s hydraulickým čelem

Závěr

Volkswagen Crafter disponuje opravdu velkými možnostmi. Díky jeho popularitě najdete v bazaru velký výběr nástaveb a velikostí, včetně hydraulických doplňků. Crafter vám dobře poslouží, ať už máte jakékoliv požadavky.

Nabídka ojetých vozů Volkswagen Crafter

Najít v bazaru vozidlo...

  1.   

Kontakty

VANS CENTRE s.r.o.
Průmyslová 372/1,
108 00 Praha-Štěrboholy


VÝKUP A PRODEJ
Tel.: (+420) 266 310 909

KANCELÁŘ
Fax: (+420) 211 152 657
E-mail: acdodavky@acdodavky.cz

Whatsapp kontakt Viber kontakt

Prodej dodávek, užitkových aut a vozů