Jste připraveni na letní bouřky? Vyměňte si Vaše brzdové kotouče a destičky včas!

Pokud jste se již delší dobu chystali na výměnu brzdových kotoučů a destiček, ale čas Vám bohužel nepřál, neváhejte a navštivte autoservis a pneuservis Praha! Tloušťku opotřebení předního a zadního kotouče Vašich užitkových vozů, Vám změříme mikrometrem nebo šuplerou. Výměna se také může provádět z důvodu zkroucení, která je většinou způsobena nesprávným bržděním. Vaše jízda se tak stává nekvalitní a ztrácí komfort.

autoservis praha

Autoservis Praha Vám provede výměnu předních kotoučů

Je samozřejmé, že budeme měnit oba kotouče a obě sady destiček dodávky, nikoli jen přední či zadní kotouč. Naši automechanici Váš vůz nejprve zajistí proti pohybu a povolí šrouby kola, poté vůz zvednou. Vyšroubují šrouby a po sejmutí kola se pustí do demontáže třmenu. Poté vyjmou čepy, které vymění za nové nebo jen důkladně očistí. Posléze sejmou brzdový třmen. pneuservis praha Brzdová hadička se nesmí lámat ani přetáčet, aby nedošlo k jejímu poškození. Odstraní se nečistoty, sejme se kotouč. Nový kotouč se odmastí a může se namontovat.

Výměna zadních kotoučů

U zadních kotoučů opět povolíme šrouby na čepech a sejmeme třmen. Třecí plíšky se očistí či je lehce namažeme vazelínou. Sundají se staré destičky, sejme se kotouč, nahradí se novým a dosadí nové destičky. Po výměně je důležité si uvědomit, že destičky nemají 100% kontakt s celou plochou kotouče a dojde tím tak k nižšímu brzdnému účinku. Destičky si tedy ze začátku musí tzv. „sednout“. Občas je pak při jízdě dobré přibrzdit ruční brzdou. Na zadní nápravu je totiž veden nižší brzdný účinek a destičky by si sedaly déle. Poté by Vám hrozilo orezivění nepokrytých míst a následné zhoršení brzdy a opětovné opotřebení destiček.autoservis praha 9

Najít v bazaru vozidlo...

  1.   

Kontakty

VANS CENTRE s.r.o.
Průmyslová 372/1,
108 00 Praha-Štěrboholy


VÝKUP A PRODEJ
Tel.: (+420) 266 310 909

KANCELÁŘ
Fax: (+420) 211 152 657
E-mail: acdodavky@acdodavky.cz

Whatsapp kontakt Viber kontakt

Prodej dodávek, užitkových aut a vozů